Kui Palju Siis Eesti Laenuandjad Väikelaenu Võtjale Maksepuhkust Pakuvad?

Written by John Doe on May 27, 2020

Lisaks on enamike laenupakkujate puhul võimalik ise külastada laenufirma kontorit või ühte nende koostööpartneritest. Enamike kiirlaenupakkujate partneriks on ka Omniva postkontorid või R-kioskid. Seal saab enda isikut tuvastada ID-kaardi või muu dokumendi abil. Hiljem uut laenu sama laenupakkuja juures taotledes pole teistkordne isikutuvastus reeglina enam vajalik. Raha saab kätte ühe ööpäeva jooksul. Lepingu sõlmimise tasu puudub.

Taotluse käigus kontrollitakse teie maksevõimet, tulusid ja krediidiajalugu.

Laenu taotlemisprotsess on suhteliselt lihtne. Pärast laenusumma ja perioodi valikut, süsteem teavitab teid osamaksete ja kogu tagastatava laenusumma suurusest. Kui te olete nõus pakutud laenu tingimuste ja intressimääraga, siis võite taotlemisprotsessiga alustada. Selleks peab täitma vormi oma isikuandmetega. Taotluse käigus kontrollitakse teie maksevõimet, tulusid ja krediidiajalugu. See on tavaline praktika nende finantsasutuste seas, mis jälgivad vastutustundliku laenamise põhimõtet.

Laenu saab kätte ühe tööpäeva jooksul. Tänapäeval kogu taotlemisprotsess toimub interneti teel. Taotlemise esitamisel läbib see automaatset kontrolli, kuid otsuse vastuvõtmise taga on ikkagi inimene. Laenu kiiremaks saamiseks hoidke käepäraselt vajalikud vahendid internetipanka sisselogimiseks, et operatiivselt saada vajalikke väljavõtteid. Kui laenutaotlus esitada argipäeval ning saad positiivse vastuse, kantakse laen su pangakontole kohe pärast lepingu allkirjastamist.

Sisuliselt on võimalik aga kogu laenuprotseduur ajada ära otse internetist, sestap on kiirlaen kodust lahkumata ka võimalik kätte saada. Mis kiirelt tulnud, tuleb ka kiirelt tagasi maksta – nii võiks lühidalt kokku võtta kiirlaenu omadused. See on aga positiivne – laenu võttes ei pea sa end siduma aastateks laenulepinguga.

Reeglina tuleb summa tagasi maksta päeva jooksul, maksimaalselt ühe aasta jooksul. Selle põhjuseks on ka võrdlemisi väike laenusumma. Monefit kiirlaen on kahe suure plussiga. Esiteks, neil on soodne kiirlaen, mida on ka kerge saada. Tihtipeale soodsaid laene ei saa kergelt. Fikseeritud intressimäär Boonuslaen on analoogne toode krediidikontole.

Täpsustustuna võib öelda, et Eestis on ka kiirlaenupakkujaid, kes väljastavad põhisumma 15 minuti jooksul pärast laenutaotluse esitamist. Juriidilises tähenduses on kiirlaenu puhul tegu tarbijakrediidilepinguga ning valdav osa kiirlaenu regulatsioonist tuleneb volaoigusseadusest ning veidi ka muudest seadusest, eelkoige tsiviilseadustiku üldosa seadusest. Seega, vastates küsimusele – mis on kiirlaen – saab öelda, et kiirlaen on maakeeli kiiresti kätteantav laen, millel on kõrge krediidikulukusemäär ning juriidiliselt on kiirlaen tarbijakrediidileping.

Esiteks olgu öeldud, et kiirlaenu võtmine on lihtne: kui oled vähemalt aastane, elad Eestis ning sul on vähemalt miinimumpalga suurune igakuine sissetulek, siis üsna suure tõenäosusega sulle antakse kiirlaenu. Taustakontroll piirdub kõigest päringuga Maksehäireregistrisse – kui registrist selgub, et oled paadunud võlglane, siis ei pruugi sa laenu saada. Kiirlaenuvõtjaid on igas vanusegrupis ning laenu võtavad nii naised kui mehed.

Hariduselt võtavad kiirlaenu enim alg- või põhiharidusega isikud, kellele järgneb kutse-, kesk- või keskeriharidusega isikud ning kõige vähem võtavad kiirlaenu kõrghariduse omandanud isikud. Kontorisse minnes peab klienditeenindaja teiega tegelema, mis on ajakulu. Laenutaotluse täitmine ja esitamine ei kohusta Teid veel laenu võtma. Laenu kinnitamine tuleb pärast laenutaotluse täitmist.

Lisaks, laenutaotluse täitmine annab Teile põhjaliku ülevaate, kui palju peate kogu laenu tagasi maksma ning kui suureks kujuneb kuumakse. Järgmisena vaatamegi, kui suur peaks olema kuumakse laenu võttes. Muide, lisaks lepingutasule on ka maksepuhkuse vormistamine internetis odavam kui kontorisse minnes. Tähtis on mõelda ka laenu kuumakse suurusele.

Mõned pangad lasevad ise valida kuumakse kuupäeva, mõnel pangal on see fikseeritud.

Kuumakse oleneb laenusummast ja laenuperioodist. Oluline on silmas pidada, et kuumakse tasumise kuupäev oleks Teile sobival ajal näiteks pärast palgapäeva. Mõned pangad lasevad ise valida kuumakse kuupäeva, mõnel pangal on see fikseeritud. Lisaks on oluline, et kuumakse ei moodustaks liiga suurt proportsiooni Teie kuusissetulekust. Kui Teil on sääste, siis on rohkem mängimisruumi.

0 Responses to Kui Palju Siis Eesti Laenuandjad Väikelaenu Võtjale Maksepuhkust Pakuvad?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *